Hírek
2012. Március 08. 14:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Megmenekül a BKV – átvállalja az állam a bankgaranciát?
Vállalja a bankgaranciát az állam a BKV hiteleinek átütemezésére- értesült az InfoRádió.
Ez mintegy 40 milliárd forint lejáró tartozást érint. Állítólag a főváros és a kormány megállapodott, hogy a 2012-2013-as normatív támogatásokról mielőbb megegyeznek, bár ennek egyelőre nincs konkrét határideje.
Tavasszal mintegy 40 milliárd forintot kellene visszafizetnie a fővárosnak, következő határidő március 19-e. Szűcs Somlyó Mária, a Főpolgármesteri Hivatal kommunikációs igazgatója annyit közölt, hogy a Városháza várhatóan csütörtökön tájékoztatja a közvéleményt az ügyről.
Az adósság átütemezése nélkül a közlekedési vállalat csődbe menne. A hírek szerint arról is megállapodott a főváros és a kormány, hogy a 2012-2013-as normatív támogatásokról mielőbb megegyeznek, bár ennek egyelőre nincs konkrét határideje.A főváros korábban már több javaslatcsomagot elkészített, amelyekre azonban nem kapott választ. Ezekben szóba került a buszágazat kiszervezésére, a parkolás egységesítése, új adónemek bevezetése is. A napokban egy extra adóról is lehetett olvasni, amelyet azok a cégek fizetnének, amelyeknek a közmű- vagy a kábelvezetékei a fővárosi tulajdonú földben vannak.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld
OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament
A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld
Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
