Városlista
2026. május 20, szerda - Bernát, Felícia

Hírek

2019. Július 17. 07:32, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megoldották a lakóházakat is veszélyeztető csapadékvíz elvezetését Körmenden

Megoldották a lakóházakat is veszélyeztető csapadékvíz elvezetését Körmenden

Csaknem 200 millió forintot fordítottak a csapadékvíz biztonságos elvezetésére Körmend észak-keleti városrészében – közölte a polgármesteri hivatal sajtóreferense az MTI-vel.

Molnár Dániel elmondta: a szélsőséges időjárás miatt a városrészben egyre nagyobb gondot okozott a csapadékvíz elvezetése, a hirtelen lezúduló, nagy mennyiségű esővíz gyakran a lakóingatlanokat is veszélyeztette.

A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében elnyert pályázati forrásból csaknem 15 kilométeres szakaszon sikerült megoldani a csapadékvíz biztonságos kezelését, gyűjtését és elvezetését.

A projekt 22 utcát érintett, a zöldterületi nyílt árkok visszaállításával, az átereszek, kapubejárók átépítésével jól működő, a felesleges vizet elvezető rendszert alakítottak ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld

Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok

Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.

2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld

A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést

A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát