Hírek
2015. Július 11. 18:57, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Megölte anyját és az asszony élettársát egy férfi Tatabányán
Lelőtte anyját és az asszony élettársát egy tatabányai férfi szombat hajnalban a település felsőgallai városrészében. Az elkövető a rendőrökre is rálőtt.
Az asszony élettársának holttestére az utcán találtak rá a járőrök, akikre ekkor tüzet nyitott az elkövető. A rendőrök egyike sem sérült meg. A rendőrségi honlapon közzétett fotókon a járőrautó bal hátsó ülésének környékén látható három lövésnyom.
A közlemény szerint a Terrorelhárítási Központ (TEK) nagy erőkkel, minden eshetőségre felkészülve, páncélozott járművekkel rövid idő alatt Tatabányára ért.
"A műveleti egységek megérkezése után az előzetesen túszhelyzetnek tűnő helyzetben a TEK tárgyalója vette át az irányítást; nem volt ugyanis ismert, hányan tartózkodnak még az épületben" - írták.
A férfit - aki mindvégig zavartan viselkedett és lőfegyverét folyamatosan magánál tartotta - végül négyórás tárgyalás után fogták el a műveleti egységek, és épségben kihozták a családi ház többi lakóját is.
Kiderült, hogy a 40 éves N. Norbert - engedéllyel tartott 45-ös Glock pisztolyával - az anyjával is végzett.
A férfi ellen több emberen elkövetett emberölés megalapozott gyanúja miatt indítottak eljárást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 06. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten, de a kánikula nem tér vissza, a hőmérséklet csúcsértéke általában 30 Celsius-fok körül alakul és a hajnalok is frissítőek lesznek.
2026. Július 06. 07:20, hétfő | Belföld
NATO csúcsra utazik Magyar Péter, majd szabadságra megy
Magyar Péter miniszterelnök ma hajnalban Törökországba utazott a NATO csúcstalálkozójára.
2026. Július 05. 16:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 27. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Július 05. 10:00, vasárnap | Belföld
Gulyás Gergely: a benyújtott alkotmány-módosítás az alkotmányos demokrácia vége
A benyújtott alkotmánymódosítás az alkotmányos demokrácia vége és az önkényuralom kezdete Magyarországon
