Hírek
2022. Március 31. 18:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megölte barátját, most elítélték
Nem jogerősen kilenc év börtönbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Törvényszék csütörtökön azt a férfit, aki tavaly márciusban megfojtotta barátját a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Papon.
Resán Dalma, a törvényszék sajtószóvivője az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, az ítéleti tényállás szerint a vádlott több éve baráti kapcsolatban volt a sértettel, akinek lakásában albérlőként lakott.
A férfi 2021. március 28-án egy családi rendezvényről tért haza albérletébe, ahol a konyhában erősen ittas állapotban találta szállásadóját. Szóváltás alakult ki közöttük, amelynek során a vádlott odalépett a széken ülő barátjához és két kézzel olyan erősen és hosszan szorította a nyakát, hogy attól a férfi megfulladt - ismertette a sajtószóvivő.
A vádlott később telefonon értesítette a mentőket.
A férfi a bíróság előtt az utolsó szó jogán elmondta, hogy sajnálja, ami történt, és megbánta tettét - tette hozzá Resán Dalma.
Az ítélet ellen az ügyészség, a vádlott és védője is fellebbezést jelentett be, a büntetőper a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
