Hírek
2012. Október 05. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Mégsem káros a hormonterápia a menopauzás nőknek?
Egy új kutatás szerint biztonságos a menopauzával járó tüneteket enyhítő hormonterápia, amennyiben fiatalabb menopauzás nők, kis adagokban és rövid ideig szedik a gyógyszert - írja a Health Day.
A nőket többnyire a félelem tartja távol a kezeléstől, mióta olyan hírek láttak napvilágot, hogy a kezelés növeli a mellrák és a szívbetegségek kialakulásának kockázatát. Egy nemrég készült kutatás azonban megállapította, hogy az ösztrogén és a progeszteron nem ártalmas a szívre. Másrészt, a vizsgálat megállapította, hogy a hormonterápia segít a depresszió megelőzésében, valamint jó hangulatjavító.
A vizsgálatban mintegy hétszáz, átlagosan 53 éves korú nő vett részt, így kifejezetten a korai menopauzás esetekre vonatkozik. Tehát a hormonterápia inkább a viszonylag fiatal és egészséges nőknél biztonságos. Ugyanakkor sok szakértő azt mondja, ha nem muszáj, akkor ne szedjenek hormontablettát a nők.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
2026. Május 05. 13:00, kedd | Belföld
Tarr Zoltán: újra nyitva áll Európa a magyar fiatalok előtt
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
