Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2012. Április 25. 07:01, szerda | Belföld
Forrás: OrintPress

Mégsem olyan vicces? - a bohócoktól való félelem egy betegség

Mégsem olyan vicces? - a bohócoktól való félelem egy betegség

Azok akik pánikolnak, általában az olyan szörnyektől ijednek meg mint a magas hangon visító hatalmas állatok.

Egy mostani kérdőíveken alapuló felmérés szerint sokaknak azonban a bohócok jelentik a félelem forrását - írja az MSNBC.

Sok ember az ijesztő kifejezést használja a bohócokra, de rengetegen számolnak be arról, hogy a vicces figurák a frászt hozzák rájuk.

A definíció szerint a bohócoktól való irracionális félelem a coulrofóbia, ahol a 'coulro' előtag, az ősi görög szóból ered, ami arra utal, hogy 'valaki, aki gólyalábakon megy.' A coulrofóbia tünetei - melyek akkor jelentkeznek, ha egy bohóc jelen van - között az izzadás, a hányinger, a rettegés, a gyors szívverés, sírás vagy sikítás és a düh mind megtalálhatóak.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.

2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld

NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest

Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;

2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld

Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán