Városlista
2026. július 5, vasárnap - Sarolta, Emese

Hírek

2012. Május 17. 14:05, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Megszűnik az offshore-adóamnesztia

Megszűnik az offshore-adóamnesztia

Nem hosszabbítaná meg a Nemzetgazdasági Minisztérium az év végén megszűnő offshore-adóamnesztiát, így ősszel rohamra indulhatnak a külföldi vagyonukat hazahozni akarók – ezt írja a Magyar Nemzet.

Év végén már búcsút inthetünk a tavaly óta élő rendelkezésnek.

A kedvezményes szabály szerint ha egy üzletember hazautalja a külföldről származó, vagy offshore cégben, külföldi bankszámlán tartott pénzét, és itthon 10 százalék adót fizet, a vagyon eredetét sem a magyar adóhatóság, sem az igazságszolgáltatás nem firtathatja. Ez a szabály tavaly csaknem 3 milliárd, idén az év első hónapjában 600 millió forint adóbevételt hozott, vagyis mintegy 35 milliárdnyi vagyon érkezett az országba –ezt közölte az adóhatság.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 05. 08:47, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a kormány nevében benyújtottam az Alaptörvény 17. módosítását

Magyar Péter a kormány nevében benyújtotta az Országgyűlésnek az Alaptörvény 17. módosítására vonatkozó javaslatot.

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.

2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról

Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.