Városlista
2025. július 11, péntek - Nóra, Lili

Hírek

2018. Július 18. 07:26, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció:pixabay

Megugrott az import aránya az áramfelhasználásban

Megugrott az import aránya az áramfelhasználásban

Megugrott az import részaránya a magyarországi villamosenergia-felhasználásban az idei első fél évben, a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. adatai szerint elérte a 35,8 százalékot.

A magyar villamosenergia-rendszer teljes felhasználása 2018 januárja és júniusa között 22,7 terawattóra volt, amelyből 14,57 terawattóra áram hazai termelésből származott, 8,13 terawattóra pedig importból.

Egy évvel korábban ugyanebben az időszakban a teljes felhasználás 22,4 terawattóra volt, amelyből 30 százalékot tett ki az import. A teljes 2017. évi felhasználás pedig meghaladta a 45 terawattórát, akkor még 28,5 százalékos importaránnyal.

Az áramfelhasználás az idén eddig januárban volt a legmagasabb, több mint 4 terawattóra, amelynek 29 százaléka származott külföldi termelésből.

Az árambehozatal az idén eddig júniusban volt a legmagasabb, elérte a felhasználás 42,9 százalékát. Kiemelkedő volt az arány májusban (41 százalék) és márciusban (39,5 százalék) is.

Március 2-án megdőlt az addigi, 6780 megawattos rendszerterhelési történelmi rekord, a hitelesített bruttó csúcsidei rendszerterhelés ekkor elérte a 6825 megawattot.

Címkék: áram, energia, import

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld

Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről

Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.

2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld

OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása

A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről

2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat

A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.

2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld

Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt

A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák