Hírek
2012. Július 18. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Megvan a HIV ellenszéruma?
Az amerikai Food and Drug Administration letesztelte és biztonságosnak ítélte az első gyógyszert, amely a HIV-fertőzések számát csökkentheti. Ez mérföldkő az AIDS-et okozó HIV vírus elleni 30 éve tartó háborúban.
Az ügynökség elfogadta a Gilead Sciences Truvada nevezetű kapszuláját, mint egy preventív intézkedést, amely óriási segítség lehet azoknak az embereknek, akik nagy valószínűséggel kaphatják el a vírust.
A Gilead Sciences 2004 óta forgalmazza a Truvada nevű terméküket, egy kezelési lehetőségként a fertőzöttek számára.
A vállalat tanulmányai azonban kimutatták, hogy a szer hatékonyabb, ha elővigyázatosságból kezdik el szedni, mert csökkentheti a megfertőződés esélyeit. Egy hároméves kutatás felfedte, hogy az ajánlott óvintézkedésekkel szinkronban, napi szinten szedve csaknem megfelezi, 42 százalékkal csökkenti a megfertőződés esélyét, homoszexuális és biszexuális férfiak esetében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld
Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig
Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.
2026. Március 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha ukránbarát kormányt választunk, adósrabszolgává tesznek benneteket
2026. Március 26. 07:22, csütörtök | Belföld
MTVA: a hirado.hu minden hazai híroldalt maga mögé utasított a Facebookon
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
