Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2021. Június 24. 13:05, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Melegrekordot mértek Moszkvában és Szentpéterváron

Melegrekordot mértek Moszkvában és Szentpéterváron

Moszkvában és Szentpéterváron egyaránt 34,7 fokos melegrekordot mértek 14 órakor szerdán - közölte az orosz meteorológiai szolgálatra hivatkozva a Kommerszant című napilap online kiadása.

Moszkvában a hőség ezzel nemcsak az 1948-ban feljegyzett 33,6 fokos napi csúcsot döntötte meg, de egyúttal beállította az 1901. június 21-én mért abszolút fővárosi júniusi rekordot is.

Szentpéterváron szintén megdőlt az 1917-ben feljegyzett, 30,7 fokos napi rekord, de megszületett minden idők új, délután kettőkor mért helyi júniusi csúcsa is. Ám a hőség még tovább nőtt, és a Gismeteo meteorógiai portál szerint 16 óra 15-re elérte a még sohasem tapasztalt 35,5 fokot.

Moszkvában a meteorológusok csütörtökre 36 fokos kánikulát jósolnak, Oroszország "északi fővárosban" azonban várhatóan 26 fokosra hűl le a levegő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld

Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén

A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban

2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld

Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld

Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában

Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.

2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll

A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön