Hírek
2014. Március 11. 05:00, kedd |
Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Merre tovább uniós segélyhitelezés?

Az Európai Unióból, az Európai Központi Bankból és a Nemzetközi Monetáris Alapból álló „trojka' négy uniós országban segített túllendülni a válságon, és az egész Unióban tompította a válság negatív hatását. Azonban felépítésének és munkamódszerének hibái miatt a kormányok nem azonosultak a célkitűzéseivel. A trojka ráadásul nem volt kellőképpen elszámoltatható és működése nem volt elég átlátható, fogalmaz a parlamenti vizsgálat eredményét összegző egyik állásfoglalás-tervezet.
A másik állásfoglalás sajnálatosnak nevezi, hogy a trojka által előírt reformok miatt sérült a foglalkoztatás, ezért a trojka intézkedéseinek felülvizsgálatát kéri. A két állásfoglalást szerdán, a csütörtöki szavazás előtt vitatják meg.
A gazdasági és monetáris ügyek szakbizottsága (ECON) vizsgálatának eredményeit összegző állásfoglalás-tervezet számos problémára felhívja a figyelmet, és sürgős változtatást kér. Az osztrák néppárti Othmar Karas és a francia szocialista Liem Hoang-Ngoc képviselők által jegyzett dokumentum részletesen áttekinti a programban részt vevő négy ország (Görögország, Írország, Portugália és Ciprus) helyzetét.
Az állásfoglalás elismeri, hogy legfontosabb cél: a rendezetlen államcsőd elkerülése teljesült, és hogy a trojka előtt álló kihívás hatalmas volt. Azonban sajnálatát fejezi ki amiatt, hogy a reformok negatív hatásai miatt az uniós intézmények váltak bűnbakká annak ellenére, hogy azokért a pénzügyminiszterek viselik a felelősséget.
A főként a fiatalok körében jelentős, és gyakran kivándorlásba torkolló, felívelő munkanélküliség, a kisvállalatok csődje és a középosztály körében is egyre gyakoribb elszegényedés a gazdasági válság és a trojka által megkövetelt kiigazítások alapvető következménye, hangsúlyozza a második állásfoglalás. A gazdasági és szociális bizottságban (EMPL) Alejandro Cercas spanyol szocialista képviselő által megfogalmazott állásfoglalásban a képviselők a különösen a kisvállalkozásoknak előnyös körülményeket teremtő foglalkoztatási tervet és a szociális háló helyreállítására szolgáló EU-forrásokat kérnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld
Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben
Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban
2025. Július 13. 09:08, vasárnap | Külföld
Donald Trump 30 százalékos vámot vetett ki az EU-ból és Mexikóból érkező importra
2025. Július 10. 14:00, csütörtök | Külföld
A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott a brit kormányfő és a francia elnök
A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott szerdán Keir Starmer brit kormányfő és Emmanuel Macron francia elnök.
2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld
Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába
Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.