Hírek
2012. Május 05. 07:01, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Miért van szükségünk ebédszünetre?
Azért, mert bármennyire is elkötelezett valaki a munka mellett, ebéd nélkül nem fog tudni olyan jól dolgozni. Az amerikai dolgozók mintegy harmada mondja, hogy nem vagy csak nagyon ritkán tartanak ebédszünetet.
Egy nemrég készült tanulmány kimutatta, hogy azok, akik nem fordítanak időt az ebédre, romlik a hozzáállásuk és teljesítményük.
A tanulmány keretében megkérdezettek elismerték, hogyha nem esznek rendesen, ingerlékenyebbek, könnyen elvesztik az érzelmi kontrollt, csökken a koncentrációjuk és döntéseket is lassabban hoznak.
Ezzel szembe ha valaki megfelelően táplálkozik, nemcsak a munkahelyi teljesítményük, de a hangulatuk is javul - írja a Fox News.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
