Hírek
2015. November 10. 11:00, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Milliós bírság hamis libamáj forgalmazása miatt
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) azonnali termékvisszahívásra kötelezett egy libamáj megjelöléssel fagyasztott kacsamájat forgalmazó céget,
emellett több mint 2 tonna termékét vontak forgalmi korlátozás alá, mintegy 10 millió forint értékben. A Kurunczi Hús Bt. milliós bírságra számíthat - közölte a hivatal kedden az MTI-vel.
A Nébih munkatársai országszerte több hónapig vettek mintákat fagyasztott libamáj termékekből, mivel az külsőre könnyen összetéveszthető a kacsamájjal, és az elmúlt évek tapasztalatai alapján az élelmiszerhamisítók is előszeretettel kísérleteznek vele.
Az elvégzett ellenőrzéssorozat megállapította, hogy az esetek többségében a fajazonossági DNS vizsgálatok szerint liba helyett kacsából származott az adott termék.
Az eljárás jelenlegi szakaszában több mint 2 tonna terméket vontak forgalmi korlátozás alá, mintegy 10 millió forint értékben. A hatóság arra is kötelezte az érintett céget, hogy az általa gyártott valamennyi "fagyasztott libamáj" jelölésű terméket hívja vissza a forgalomból és hiánytalanul őrizze meg a vizsgálat lezárásáig. Az eljárás folyamatban van, a felelős megállapítását követően az élelmiszerhamisítás elkövetője milliós bírságra számíthat.
A nyilvános cégadatok szerint a Kurunczi Hús Bt. székhelye Budapesten van.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
