Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2018. Május 30. 07:30, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Milliószámra isszuk az ásványvizet – Nőtt a piaca

Milliószámra isszuk az ásványvizet – Nőtt a piaca

Literben öt, darabszámot tekintve pedig 6,6 százalékkal nőtt a magyar ásványvízpiac az idei első négy hónapban a tavalyi év azonos időszakához képest

- derül ki a Nielsen piackutató Magyar Hírlaphoz eljuttatott felméréséből.

Április végéig összesen 332 millió liter ásványvizet értékesítettek, ez 222 millió palackot jelent.

A gyártók ebben az időszakban 208,5 milliárd forint értében adtak el ásványvizet, míg tavaly ugyanekkor 187,7 milliárd forint értékben. Ez azt is jelenti, hogy az értékbeli növekedés még nagyobb volt, mint a literben vagy darabban számított.

Címkék: ásványvíz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére