Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2019. Május 12. 14:01, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Minden korosztálynak van dolga az internetes kártevők elleni védekezésben

Minden korosztálynak van dolga az internetes kártevők elleni védekezésben

Minden korosztálynak van feladata az internetes kártevők elleni védekezésben - mondta Csizmazia Darab István IT-biztonsági szakértő az M1 csatorna szombati műsorában.

Közölte: a mai ötvenesek nemzedéke még az internet előtti offline világban nőtt fel, ugyanakkor már az online alapú mindennapokra kell felkészítenie gyermekeit, s ez a váltás egyfajta kultúrsokkot jelent.

Fontosnak nevezte, hogy az internetre kapcsolódó eszközök mindegyikére telepítsünk védelmi programokat, valamint alkalmazzuk és tanítsuk a biztonságtudatos, okos felhasználást.

Utóbbi részeként említette, hogy a gyerekeknek tanítsuk meg, mire figyeljenek, ha idegenekkel lépnek kapcsolatba a világhálón, de azt is, hogy ha nem használják, akkor takarják el a számítógép kameráját, nehogy valaki visszaéljen annak illegálisan megszerzett képeivel.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Pride - Orbán Balázs: az ellenzék nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, amelyet a magyarok többsége elutasít

A szombati Pride-on a teljes ellenzék felsorakozott a szivárványos zászló mögé, és ezzel nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, melyet a magyar társadalom többsége elutasít

2025. Június 30. 07:35, hétfő | Belföld

Hőség - Meteorológia: extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban

Extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban - közölte a HungaroMet Zrt.

2025. Június 30. 07:33, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: az amerikai kormányzat feloldotta a paksi bővítéssel kapcsolatos szankciókat

Az amerikai kormányzat feloldotta a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos szankciókat, amelyeket még a Magyarországra ellenségként tekintő, Joe Biden vezette előző adminisztráció léptetett életbe