Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2012. Július 26. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: MTI

Mindent visznek az euróövezeti hírek

Mindent visznek az euróövezeti hírek

Mégsem volt elég a tegnap hajnali kínai hír arra, hogy megállítsa az esést legfeljebb ideig óráig.

Ha nem is szabadesésben de erősen lejtőn maradtak a piacok ma reggelre is. Mondhatunk bármit, gyakorlatilag teljesen biztosnak tűnik, hogy Spanyolországot ki kell menteni a bajból és minden bizonnyal így lesz ez Olaszországgal is.

A legfrissebb hírek szerint közben a görögöknek sem elég az eddigi pénz. Ennyi pénz pedig nincsen a mentőcsomagokra, ez is világos. Hogy az esetleges újabb jegybanki pénznyomdák meg tudnák-e állítani az esést vagy a kormányoknak kell szembenézni a katasztrófával nem egyértelmű ebben a pillanatban. Közben a spanyol aggodalmak miatt az olasz kötvénypiaci hozamok is emelkedni kezdtek, ami azt jelzi, hogy a befektetők nem tudják szétválasztani a két ország válságkezelési módszereit. A kétéves olasz kötvényhozam tegnap 5 százalék fölé emelkedett.

A spanyol tartományok sorban jelentkeznek a központi kormányzatnál pénzügyi segítségért, nem tudják újrafinanszírozni idén lejáró adósságukat, miközben a spanyol államnak egyelőre csak bankmentésre van mentőcsomagja, és saját adósságfinanszírozása is kétséges. Angela Gurria, az EKB főtitkára azt mondta, a központi banknak további lépéseket kell tennie a problémák megoldása érdekében. Úgy véli, Spanyolország helyzetén az javíthat, ha az EKB ismét állampapírokat vásárolna.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld

Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát

Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -

2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld

Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben

Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.

2025. November 29. 09:19, szombat | Külföld

Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője

Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteki videóüzenetében.