Hírek
2022. Július 22. 13:05, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Moszkva haladéktalanul megvizsgálja a további gázszállításokra vonatkozó magyar kérést
Oroszország haladéktalanul megvizsgálja Magyarországnak a további gázszállításokra vonatkozó kérését
- jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel megtartott csütörtöki moszkvai sajtóértekezleten.
"Országaink érdekének teljes mértékben megfelel, hogy maradéktalanul végrehajtsuk az oroszországi földgáz exportjára vonatkozó, tavaly megkötött hosszú távú szerződéseket. Kollégáink ma arról tájékoztattak bennünket, hogy a magyar kormány további idei földgázvásárlás iránt érdeklődik" - mondta Lavrov.
"Erről a kérésről azonnal jelentést teszünk, és megvizsgáljuk" - mondta az orosz miniszter.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
2025. December 10. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország az ukrajnai háború lezárását követő új világgazdasági korszakra készül
2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld
Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak
A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
