Hírek
2014. Július 31. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Nagy üzlet: felvásárolják a rossz hiteleket a behajtócégek

Jövedelmező üzlet lehet a behajtócégeknek a bajba jutott devizaadósok hitelének felvásárlása.
A bankoktól olcsón átveszik a tartozást, majd az adósoknak felajánlják, hogy kedvezményesen kifizethetik a behajtócég tulajdonába került kölcsön összegét. Az adósok által fizetett hitelkiváltás összege általában nagyobb annál, mint amennyit a behajtócég a banknak előzetesen átutalt - írja a Magyar Nemzet.
Az engedmény akár ötvenszázalékos is lehet. Sokan élnek a lehetőséggel, ugyanakkor az adósok által fizetett hitelkiváltás összege általában nagyobb annál, mint amennyit a behajtócég a banknak előzetesen átutalt.
Erről az új jelenségről az egyik devizahiteleseket képviselő ügyvéd tájékoztatta a lapot. Orgován István arra is felhívta a figyelmet, hogy a Kúria minapi döntése a devizahitelekkel kapcsolatban alapjaiban változtathatja meg a bírói gyakorlatot. A szakember szerint a végtörlesztőknek is érdemes pert indítaniuk, és így érvényesíteniük követelésüket. Ezzel azonban érdemes várni őszig, amikorra befejeződnek a bankok által az állam ellen indított eljárások, amelyekben bizonyítani szeretnék, hogy jogosak voltak az egyoldalú kamatemelések. Orgován szerint a bankoknak nehéz lesz alátámasztani az állításukat.
Behajtók kopogtatnak a bajba jutott devizaadósoknál, de nem azért, mert le akarnak foglalni valamilyen vagyontárgyat, hanem újabban üzletet ajánlanak. Arra kínálnak lehetőséget, hogy az adós kedvezményesen, akár fél áron is megszabadulhasson a tartozásától. Persze nem valamiféle szociális intézkedésről van szó, a behajtócég így is nyer az adásvételen. Az utóbbi időben egyre több ügyfelem keres meg azzal, hogy régóta nem fizetett devizahitele ügyében adósságbehajtó cég keresi meg őket – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Orgován István devizahiteleseket képviselő ügyvéd. – Az első ijedtség után kiderül, hogy nem behajtásról van szó. Éppen ellenkezőleg: üzletet ajánlanak nekik. Ennek lényege, hogy a már hosszabb ideje nem fizető ügyfél adósságát megvásárolja a cég a banktól, majd jutányos áron felajánlja a kölcsön megvásárlását az adósnak, aki ennek révén mentesül az adósságtól.
Az ügyvéd szerint erre akkor kerülhet sor, amikor a bank úgy ítéli meg, hogy a hosszabb ideje nem fizető ügyféltől már nincs esélye behajtani az adósságot, annak összege feleslegesen terheli a mérleget. Ezért úgy dönt, hogy a veszteség csökkentése érdekében nyomott áron átadja a tartozást az adósságbehajtó cégnek, amelyik rárakja a saját hasznát, és így értékesíti tovább az adósnak. Így akár az is előfordulhat, hogy egy tízmillió forintra felfutott adósságot ötmillióért, azaz fél áron visszavásárolhat az adós. Az azonnal fizetendő hatalmas összeg előteremtése ugyan nem egyszerű, de sokan megpróbálkoznak vele, mert így olcsón szabadulhatnak meg akár évtizedes tartozásuktól is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 19. 07:26, hétfő | Belföld
Keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek, vallási közösségek támogatásáról
tt az szja-bevallás és az 1+1 százalékos rendelkezések véghajrája, keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek és a vallási közösségek támogatásáról - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vasárnap az MTI-vel.
2025. Május 19. 07:24, hétfő | Belföld
Harcba hívta legfőbb híveit Orbán Viktor
Ma Ukrajna uniós tagsága a legnagyobb veszély - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Budapesten, a BOK Csarnokban tartott Harcosok klubja - A kezdet elnevezésű rendezvényen.
2025. Május 18. 08:27, vasárnap | Belföld
Nagy István: május végén Magyarország kihirdetheti a mentességet a ragadós száj- és körömfájás ügyében
A ragadós száj- és körömfájás vírus utolsó kitörése óta nem észleltek új eseteket, a lappangási idő leghosszabb részén is \"túl vagyunk\".
2025. Május 18. 08:24, vasárnap | Belföld
Eddig fél millió ember küldte vissza a Voks lapokat
Átlépte a félmilliót a visszaküldött Voks 2025 szavazólapok száma - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szombaton a közösségi oldalára feltöltött videójában.