Hírek
2017. Április 19. 07:32, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Nagycsütörtökön tetőzött az élelmiszer-üzletek forgalma
Az élelmiszer-üzletek nagycsütörtöki forgalma idén 15-25 százalékkal nagyobb volt, mint az elmúlt év legerősebb húsvéti napjáé, a nagypénteki munkaszünet összességében 10 százalékos pluszbevétellel érzékeltette hatását
- mondta Fodor Attila, a CBA kommunikációs igazgatója az M1 aktuális csatorna kedd esti adásában.
Kiemelte, egyre inkább nő a minőségi termékek iránti igény, ár-érték alapján vásárolnak az emberek. Idén visszaszorult a tejbevonó masszából készült csokoládéfigurák forgalma, a vásárlók inkább valódi csokoládéból készült termékeket keresnek. Ugyanez a minőségi szempont érvényes a füstölt árura és sonkafélékre. A gyorspácolású sonkáktól a hagyományos pácolású sonkák vették át a vezető pozíciót, a vásárlók 70 százaléka már a magasabb minőségű terméket kereste - mondta.
Hozzátette, a húsvéti időszakot követően nem alakult ki áruhiány.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 15:00, szombat | Belföld
A polgármesterek fizetésének befagyasztását és a havi költségtérítés megszüntetését kezdeményezi a Tisza egy képviselője
2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról
Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld
Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten
Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.
2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld
Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.
