Hírek
2011. Október 23. 14:21, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Napkollektoros pályázat indul

Az Új Széchenyi-terven belüli Zöld Beruházási Rendszer (ZBR) napkollektor-pályázata kedden indul és december utolsó napjáig tart – olvasható a zbr.kormany.hu honlapon.
A pályázat előbb is lezárulhat, ha elfogy az e célra rendelkezésre álló 2,97 milliárd forint. A pályázaton lakástulajdonosok vehetnek részt, függetlenül attól, hogy a lakásuk milyen technológiával épült. A családiház-tulajdonosok mellett a legfeljebb 12 lakásos társasházak is pályázhatnak, de csak akkor, ha minden tulajdonos részt vesz abban. Egy napkollektoros melegvízkészítő rendszer telepítésére a költségek fele, de maximum 800 ezer forintos vissza nem térítendő állami támogatás jár.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium korábbi közleménye szerint a pályázat nyertesei – a tárca megbízásából és az ÉMI Nonprofit Kft. szakmai felügyelete mellett működő – http://kivitelezok.emi.hu oldalon keresztül elérhető adatbázisból tudják kiválasztani a számukra megfelelő szakkivitelezőt.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2022. Augusztus 12. 18:01, péntek | Belföld
Idős nőkre támadt, végül sikerült elfogni
A fővárosi nyomozók egy napon belül elfogták a férfit, aki a gyanú szerint tavaly novemberben két idős asszonyt is megtámadott, egyiküknek életveszélyes sérülést okozva. A nyomozás most fejeződött be
2022. Augusztus 12. 17:04, péntek | Belföld
Több mint háromszorosára nőtt a légitársaságok forgalma
Továbbra is erőteljes a globális légi közlekedés fellendülése, az európai légitársaságok júniusi utasforgalma több mint háromszorosára nőtt, 234,4 százalékkal emelkedett 2021 júniusához képest
2022. Augusztus 12. 15:06, péntek | Belföld
Gyorsított engedélyezéssel télen már termelhet az első kút a békési gázmezőn
Az elhúzódó háború és az elhibázott brüsszeli szankciók okozta energiaválság hatásait egyebek mellett a hazai földgázkitermelés jelentős növelésével enyhíti a kormány.
2022. Augusztus 12. 14:06, péntek | Belföld
Többmilliós kárt okozó fiatal hackerekre csapott le a rendőrség
Elfogtak a rendőrök két fiatal hackert, akik online fizetési rendszereket kijátszva milliókat kerestek adathalászattal - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) pénteken a police.hu oldalon.