Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2025. Január 15. 08:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

NAV: kedvezményesen 1,8 milliót adhat a munkáltató a harmincöt évnél fiatalabb dolgozóinak lakhatásra

NAV: kedvezményesen 1,8 milliót adhat a munkáltató a harmincöt évnél fiatalabb dolgozóinak lakhatásra

A munkáltató 2025. január 1-től évente 1,8 millió forinttal támogathatja a harmincöt év alatti dolgozóinak lakhatását. Így az alkalmazottjának a lakásbérleti díjához vagy a lakáscélú hitelének törlesztőrészletéhez járulhat hozz

- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel.

A tájékoztató szerint a lakhatási támogatás úgynevezett béren kívüli juttatás, ami azt jelenti, hogy azután a személyi jövedelemadót (szja) és a szociális hozzájárulási adót a munkáltató fizeti.

A munkavállalónak mindössze annyi feladata van, hogy a munkáltatójának bemutassa a támogatás alapjául szolgáló bérleti vagy hitelszerződését.
A támogatás kedvezményes felső határa évi 1,8 millió forint, azonban, ha valaki nem egész évben áll alkalmazásban, ezt az összeget csak a tényleges munkaviszonyának napjaival arányosan kaphatja. Ennél nagyobb összeg is adható, viszont a keretösszeg feletti rész adózása, úgynevezett egyes meghatározott juttatásként, adóköteles.

Ha a munkavállaló betölti a harmincötödik életévét, a lakáscélú keretösszeg - az 1,8 millió forint egytizenketted része - az év minden olyan hónapjára, amikor még harmincöt év alatti volt, utoljára pedig a születésnapja hónapjára jár számára a támogatás.

Közölték: a dolgozónak érdemes odafigyelni a támogatás összegére.
Ha ugyanis magasabb összegű lakhatási támogatást kapott, mint amennyit lakásbérleti díjként vagy hiteltörlesztésként ténylegesen fizetett, akkor egyrészt a NAV által elkészített szja-bevallását ki kell egészítenie az úgynevezett különbözeti bírsággal, amely a plusz összeg 50 százaléka, másrészt ezt az összeget szja-ként meg is kell fizetnie.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól