Városlista
2026. március 10, kedd - Ildikó

Hírek

2012. Szeptember 02. 17:30, vasárnap | Sport
Forrás: MTI

Négy magyar ezüst és egy bronz a kajak-kenu egyetemi vb-n

Négy magyar ezüst és egy bronz a kajak-kenu egyetemi vb-n

A magyar versenyzők a korábbi egy arany-, valamint két-két ezüst- és bronzérem után további négy ezüstöt és egy bronzot gyűjtöttek az oroszországi Kazanyban rendezett kajak-kenu egyetemi világbajnokságon.

A hazai sportági szövetség tájékoztatása szerint a kenus Kiss Tamás az 1000 méteren aratott győzelme után 500 m-en másodikként ért célba, és szintén a dobogó második fokára állhatott fel 200 m-en a Sík Márton, Boros Gergely kajakos duó, valamint a Sík, Császár Gergely, Boros, Szomolányi Máté összetételű négyes. A nőknél K-1 200 m-en Szabó Petra harmadik lett, míg Szilvásy Nórával K-2 500 m-en ezüstérmet vehetett át.
A háromnapos eseményen Magyarországot hét felsőoktatási intézmény tizenöt sportolója képviselte.

Címkék: kajak-kenu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 09. 07:38, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Nyíregyházi győzelmével újra élen a Ferencváros

A címvédő Ferencváros 3-1-es győzelmet aratott a Nyíregyháza otthonában a labdarúgó Fizz Liga 25. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén, ezzel ismét a tabella élére állt.

2026. Március 08. 13:00, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - A Zalaegerszeg legyőzte a listavezető Győrt

A Zalaegerszeg 2-1-re legyőzte hazai pályán a listavezető Győrt a labdarúgó Fizz Liga 25. fordulójának szombati játéknapján.

2026. Március 08. 11:00, vasárnap | Sport

Ausztrál Nagydíj - Russell nyerte az idénynyitót Melbourne-ben

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte az idénynyitó Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat vasárnap Melbourne-ben.