Hírek
2011. Július 13. 07:13, szerda |
Külföld
Forrás: HírTV
Negyedszer robbantották fel a gázvezetéket
Hajnalban ismét felrobbantották az Egyiptomból Izraelbe és Jordániába földgázt szállító vezeték elosztó terminálját.
A Sínai-félszigeten, az izraeli határ közelében lévő létesítményt maszkos fegyveresek támadták meg. Idén ez már a negyedik ilyen akció.
Az áprilisi robbantás miatt több hétre le kellett állítani a gázszállítást. A zsidó államba ezen a vezetéken keresztül érkezik az importált földgáz 45 százaléka. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld
Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll
A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön
2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld
Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison
Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.
