Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2021. Március 11. 14:06, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: katasztrófavédelem

Nem érintett Covid-osztályt a székesfehérvári kórháztűz

Nem érintett Covid-osztályt a székesfehérvári kórháztűz

Nem érintett Covid-osztályt a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház hotelépületében csütörtök hajnalban keletkezett tűz, az oltóponton és a Covid-ellátás működésében nincs fennakadás

- közölte Bucsi László, az intézmény főigazgatója a katasztrófavédelemmel közösen tartott sajtótájékoztatóján.

Szabó-Bisztricz Anett, a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője elmondta, hogy hajnali negyed három előtt néhány perccel automatikus tűzjelzést kaptak a kórház beépített tűzjelző rendszeréről, amit a távfelügyelet telefonon megerősített.

A százados közlése szerint az ötödik emelet egyik kórtermében a mennyezetre szerelt két tévékészülék lánggal égett, majd leszakadt a helyéről. Az épületből 128 embert mentettek ki, egyikük sem sérült meg.

Bucsi László elmondta, hogy a napokban az ötödik emeletre is vissza tudják költöztetni a betegeket, a kiürítésben érintett felsőbb szinteken már újra zavartalan a betegellátás.

A főigazgató úgy fogalmazott: "a Covid egy nagy púp és mellé kaptunk még egyet, a tűzesetet".

Szabó-Bisztricz Anett közölte, hogy a tévékészülékek mellett alkatrészek és vezetékek is égtek, a tűzoltók porral oltóval fékezték meg a lángokat.

Hangsúlyozta, hogy az elsőként kiérkező tűzoltóegységeknek az életmentés volt az elsődleges feladata, ezért légzőkészülékben felrohantak az emeletre, majd a sűrű füstben a mentést addigra már gyorsan és szakszerűen megkezdő kórházi dolgozókkal közösen elkezdték a betegeket menteni, többségüket ággyal együtt kitolni a kórtermekből. Hozzátette, ezt követően a felsőbb szintekről is kimenekítették a betegeket a kórházi dolgozók, a katonák és a rendőrök segítségével.

A szóvivő elmondta azt is, hogy mindössze egy kórházi dolgozó sérült meg könnyebben a belélegzett füsttől. Jelezte, hogy tűzvizsgálati eljárás keretében vizsgálják a tűz keletkezésének okát.

Nyakas Eszter ápolási igazgató szerint a kórház jól vizsgázott, riasztási rendszerük kiválóan működött. Mint mondta, ő maga is perceken belül a helyszínre ért és azonnal megkezdték az evakuálást a második szintre, ahol előző este ürítettek ki egy osztályrészt.

Kiemelte, hogy a szakdolgozók és a beteghordók példásan helytálltak, különösen azok, akik a füsttel teli kórteremből is kihozták a betegeket és velük maradtak mindaddig, amíg a tűzoltók irányításával a folyosókról levitték őket az alsóbb szintre.

Jelezte, hogy a hajnali takarítás után a betegek visszatérhettek kórtermeikbe, az ötödik emeleten azonban csak egy tisztasági festést követően, napokon belül kezdődik újra a betegellátás.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.

2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld

Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak

A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra

2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld

Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit

Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.

2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld

Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között

A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között