Városlista
2026. július 28, kedd - Szabolcs

Hírek

2011. Október 20. 14:25, csütörtök | Belföld
Forrás: HírTV

Nem írhatják rá a gyógyszer nevét

Nem írhatják rá a gyógyszer nevét

Jövőre a koleszterinszint-csökkentőknél már nem írhatná rá a receptre az orvos a gyógyszer nevét, csak a hatóanyagét, a patikusnak pedig a legolcsóbbat kellene kiadnia az azonos hatóanyagúak közül – írja a Magyar Nemzet.

Ettől azonban eltérhetne a patikus, ha a beteg kifejezetten kéri, hogy az addig használt orvosságát szeretné tovább szedni. (lm)

Magyar Nemzet

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak

A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.

2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld

Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették

Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -

2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről

Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.