Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2012. Március 13. 07:03, kedd | Külföld
Forrás: OrientPress

Nem örül a Moodys a magyar patthelyzetnek

Nem örül a Moodys a magyar patthelyzetnek

Adósbesorolásunk szempontjából negatív hatású az IMF/EU-tárgyalások további csúszása – figyelmeztetett hétfőn a Moody's hitelminősítő. Jelenleg már a harmadik hónapja késlekedik a megállapodás.

Patthelyzetnek nevezte a Magyarország és az Európai Bizottság vitája miatt kialakuló vitát hétfői elemzésében a Moody's: a cég régiós elemzője, Alpona Banerji arra is figyelmeztetett, hogy a vita miatt hónapok óta késlekedő IMF- megállapodás igencsak negatívan hathat Magyarország adósbesorolására -pedig a magyar kormány Közép és Kelet-Európa legnagyobb hiteligényét jelentette be.

A Moody's korábban nemtetszését fejezte ki a kohéziós juttatások felfüggesztése miatt is – londoni elemzők között pedig már általánosnak számít az a vélekedés, hogy a magyar IMF-megállapodásra nyár előtt nem kerül sor, írja a hirado.hu .

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 06:00, szombat | Külföld

Péntek délig visszavonul a megállapodás szerinti vonalakra az izraeli hadsereg Gázában

Izraeli idő szerint péntek délig visszavonul a tűzszüneti megállapodás első szakaszának megállapodása szerinti új vonalakra az izraeli hadsereg a Gázai övezetben - közölte a hadsereg.

2025. Október 09. 07:42, csütörtök | Külföld

Andrej Babis: az ANO kormánya a jövőben állami pénzből nem szállít fegyvereket Ukrajnának

Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre

2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld

Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására

Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.