Hírek
2022. Január 02. 18:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Nem sokon múlt, hogy zebrán gázoljon - Videó
Ismét fedélzeti kamera buktatott le egy szabálytalan autóst Budapesten.
A felvételt a Budapesti Autósok Közösségének juttatták el, akik azt a rendőrség rendelkezésére bocsátották; ez alapján a BRFK XX. és XXIII. Kerületi Rendőrkapitánysága szabálysértési eljárást indított – közölte a rendőrség.
Az pesterzsébeti rendőrök azonosították a szabálytalanul közlekedő 65 éves férfit, aki 2021. október 11-én a XX. kerületi Topánka utcán egy kijelölt gyalogosátkelőhely előtt nem adott elsőbbséget egy járókelőnek. A felvételen látszik, hogy a gyalogosnak el kell ugrania a kocsi elől, hogy elkerülje az ütközést. A járművezető a szabálysértés miatt pénzbírságot kapott.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság a Budapesti Autósok Közösségével együttműködve hivatalból eljárást indít minden olyan szabálytalanul közlekedő sofőrrel szemben, akiről felvétel készül.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
