Városlista
2026. július 16, csütörtök - Valter

Hírek

2012. Május 16. 14:17, szerda | Sport
Forrás: mno.hu / MTI

Nem szoríthatunk magyar hölgynek Londonban

Nem szoríthatunk magyar hölgynek Londonban

Nem lesz magyar női ökölvívó a londoni olimpián, mivel hétfőn a 75 kg-ban szereplő Kovács Mária is kikapott a kínai Csinhuangtóban zajló kvalifikációs világbajnokságon.

A felsőbb súlycsoportokban korábban kétszeres világbajnok, a legutóbbi vb-n már ebben a súlycsoportban bronzérmes Kovács volt a magyar csapat első számú esélyese az ötkarikás kvótaszerzésre, ám hétfőn nagy csatában, segédpontokkal vereséget szenvedett a német Andrea Strohmayertől.

A magyar csapat tájékoztatása szerint az utolsó, negyedik menet előtt Kovács még kétpontos hátrányban volt, innen fel tudott állni, egyenlített, ám a segédpontok nem neki kedveztek, s nem jutott a 16 közé.

Hétfőn korábban Szabó Beáta (60 kg), míg vasárnap Ancsin Katalin (51 kg) veszített a 32 között, ezzel mindhárom olimpiai súlycsoportban elbúcsúztak a magyarok a további küzdelmektől.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint a szombaton nepáli riválist legyőző Szabónak nem volt esélye a nyolcadik helyen kiemelt bolgár Gyenyica Eliszejeva ellen, aki már az első menetben komoly, 6-1-es előnyre tett szert, s végül 18-2-es pontozással győzött.

A női boksz Londonban debütál majd az olimpia műsorán három kategóriában. A világbajnokságon minden érintett súlycsoportban nyolc kvótát osztanak ki, ezekből négy-négy illeti Európát.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 16. 07:22, csütörtök | Sport

Vb-2026 - A címvédő Argentína a hajrában fordított az angolok ellen, és a döntőbe jutott

A címvédő argentin válogatott hátrányba került a második félidő elején, végül azonban 2-1-re legyőzte az angol csapatot szerdán a labdarúgó-világbajnokság atlantai elődöntőjében.

2026. Július 15. 15:00, szerda | Sport

A következő szezonban is az M4 Sport közvetíti a magyar labdarúgás legfontosabb mérkőzéseit

A következő, 2026-2027-es szezonban is az M4 Sport közvetíti a magyar labdarúgás legfontosabb mérkőzéseit - tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.

2026. Július 12. 09:04, vasárnap | Sport

Vb-2026 - A címvédő Argentína emberelőnyben, de a hosszabbításban gyűrte le a svájciakat

A címvédő argentin válogatott csaknem egy órán keresztül emberelőnyben játszva, hosszabbítás után 3-1-re legyőzte a svájci csapatot a labdarúgó-világbajnokság Kansas Cityben rendezett negyeddöntőjében.

2026. Július 12. 09:02, vasárnap | Sport

Bellingham duplájával az angol válogatott Norvégiát kiejtve elődöntős

Az angol válogatott Jude Bellingham duplájával hosszabbítás után 2-1-re legyőzte a norvég csapatot szombaton a labdarúgó-világbajnokság Miamiban rendezett negyeddöntőjében.