Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2019. Július 31. 16:03, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Nem tanácsos etetni a vízimadarakat

Nem tanácsos etetni a vízimadarakat

Nem tanácsos etetni a vízimadarakat, mert a beszórt silány minőségű táplálék hiánybetegségeket okozhat és a madarak pusztulását eredményezheti

- figyelmeztetett a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szóvivője szerdán az M1-en.

Orbán Zoltán közölte: a nyári időszakban a növényevő vízimadarak mintegy ötvenféle növényt fogyasztanak, ehhez képest a beszórt kenyérre rászokott egyedeknél hiánybetegségek, a fiókák esetében akár röpképtelenség is kialakulhat.

A pár hétig emberek által etetett vízimadarak elhagyják a téli túlélést szavatoló „vonulási viselkedést”, ami a hideg évszakban tömeges jégbe fagyásukat okozza – ismertette.

A szakértő jelezte, hogy a vízimadarak etetésének kedvezőtlen közegészségügyi következményei is vannak. Megemlítette a patkányok elszaporodásának lehetőségét és azt, hogy ezek a madárfajok a madárinfluenza vírusának hordozói lehetnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld

Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában

Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.