Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2024. Szeptember 28. 09:11, szombat | Életmód
Forrás: MTI

Néptánc- és táncházrekord született a budapesti Kossuth téren

Néptánc- és táncházrekord született a budapesti Kossuth téren

Első alkalommal felállították a néptánc magyar rekordját, míg megdöntötték a táncházas körtánc magyar rekordját a résztvevők pénteken Budapesten a Kossuth téren, az Európai Sporthét alkalmával rendezett megmozduláson.

A szervezők tájékoztatása szerint Sebestyén István, a magyar rekordok regisztrátora megállapította, hogy sikerült felállítani az ugyanarra a koreográfiára egyszerre egy helyen táncolók csúcsát, míg csaknem 1500-an vettek részt a moldvai csángó táncházon, amellyel sikerült a korábbi magyar táncházas körtánc rekordját túlszárnyalni.

A Parlament előtt 10 és 14 év közötti gyerekek táncoltak egyszerre, közös néptánc-koreográfia szerint. Majd moldvai csángó táncház indult, amihez bárki csatlakozhatott a Kossuth téren

- közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) fiatalokért felelős helyettes államtitkára, aki szerint a nagyszabású megmozduláson sikerült megmutatni a tánc erejét.

A magyarok számára kiemelten fontos a néptánc hagyománya, ennek "köszönhetően tudtuk fenntartani nemcsak a diaszpórában, hanem a Kárpát-medencében a magyarságtudatunkat" - hangsúlyozta Nagy-Vargha Zsófia, aki szerint a táncházmozgalom azért éli ma is virágkorát, mert az embereknek szükségük van minőségi kultúrára, ugyanakkor a táncháznak minden korosztály számára közösségteremtő ereje is van.

A nagyszabású néptáncmegmozdulást a Nemzeti Diák-hallgatói és a Szabadidősport Szövetség a Magyar Táncművészeti Egyetemmel együttműködésében rendezte meg, a lakosság egészséges életmódra és rendszeres testmozgásra ösztönző Európai Sporthét egyik fő eseményeként. A vasárnapig tartó sporthetet Európa fővárosaiban egyidőben tartják.

Címkék: Kossuth tér, néptánc

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 19. 07:27, hétfő | Életmód

AM: feltárulnak Magyarország természeti értékei a Nemzeti Parkok Hetén

Magyarország természeti kincsei újra várják a felfedezőket, országszerte elindul a Magyar Nemzeti Parkok Hete, a legnagyobb ökoturisztikai rendezvénysorozat belföldön - közölte az MTI-vel szombaton az Agrárminisztérium (AM).

2025. Május 18. 08:25, vasárnap | Életmód

Kiváló eredményeket értek el magyar középiskolások egy nemzetközi kémiaversenyen

Kiváló eredményeket értek el magyar középiskolások egy nemzetközi kémiaversenyen, az 59. Nemzetközi Mengyelejev Diákolimpián

2025. Május 17. 19:00, szombat | Életmód

A fenyőrügyből sok csodaszer készíthető

Vigyázat, a tiszafa és a tuja nem fenyő!