Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2020. Január 16. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nőttek a PC-eladások a világon tavaly

Nőttek a PC-eladások a világon tavaly

Hét év után tavaly először nőttek a PC-eladások globálisan - derül ki két vezető ágazati cég adataiból.

Az amerikai International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat azt közölte, hogy a hagyományos kivitelű személyi számítógépek értékesítése világszerte 2,7 százalékkal, 266,69 millióra nőtt. Az ugyancsak amerikai Gartner informatikai piackutató szerint a bővülés szerényebb, 0,6 százalék volt 261,2 millióra.

A tavaly eladott készülékek alapján a rangsor élén a Lenovo áll 24,3 százalékos piaci részesedéssel, majd a HP (23,6 százalék), a Dell (17,5 százalék), az Apple (6,6 százalék) és az ACER (6,4 százalék) következett.

Címkék: eladás, PC, számítógép

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 25. 12:00, szombat | Külföld

Ursula von der Leyen: a közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az EU számára

Az 54 napja tartó közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az Európai Unió számára - jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pénteken.

2026. Április 24. 15:00, péntek | Külföld

Donald Trump elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban

Donald Trump amerikai elnök csütörtökön elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban.

2026. Április 23. 12:00, csütörtök | Külföld

Romániában elfogadta a képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását

Döntő házként elfogadta szerdán a román képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását.

2026. Április 22. 12:00, szerda | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai haderő felkészült a bombatámadások folytatására

Donald Trump szerint a tűzszünet lejártát követően folytatódnak az Irán elleni amerikai bombatámadások, amire a haderő egységei felkészültek - az amerikai elnök erről egy interjúban beszélt kedden.