Hírek
2016. Január 16. 17:44, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Növényvédőszer-maradékot mutattak ki az egyik áruházlánc fejes salátáiban
Határérték feletti növényvédőszerhatóanyag-maradékot mutatott ki a Penny Market Kft. logisztikai központjában vett fejessaláta-mintában a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
A mért mennyiség nem jelent akut egészségügyi kockázatot.
A hivatalnak az MTI-hez szombaton eljuttatott közleménye szerint az 1200 fejes salátából kedden vett mintában folpet növényvédőszer maradékát mutatták ki a megengedettnél nagyobb mennyiségben: a kilogrammonkénti 2 milligramm helyett 5,67-et mértek. A folpet gombaölő hatóanyag - tették hozzá.
A tétel visszahívása, eredetének, termelőjének azonosítása folyamatban van.
Hangsúlyozták: a mért növényvédőszer-maradék nem jelent akut egészségügyi kockázatot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld
Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették
Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -
2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről
Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.
