Hírek

2012. Február 05. 07:42, vasárnap | Sport
Forrás: mno.hu/MTI

Nyert a Győr a „visszavágón”

A Győr izgalmas végjátékban bravúros, 28-26-os győzelmet aratott az előző idényben finalista spanyol Itxako Navarra otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntős csoportjának nyitó fordulójában, szombaton.

Kemény védekezéssel nyitott mindkét csapat az előző idény BL-elődöntőjének „visszavágóján”, és az első két győri gólra néggyel válaszolt az Itxako. Együtt haladtak az együttesek, ám így is sokat hibáztak a vendégek, végül aztán a szünetre visszavették az előnyt.

A folytatásban már jobban összpontosított Karl Erik Böhn alakulata, és biztosan őrizte a 2-3 gólos vezetését. Két perccel a vége előtt 27-24-re vezetett az ETO, de 30 másodperc alatt két gólt kapott. A magyar bajnok utolsó támadásánál Hornyák büntetőt harcolt ki, amelyet 12 mp-vel a vége előtt Görbicz értékesített.

Amennyiben a Győr jövő vasárnap legyőzi a vereséggel rajtoló dán Midtjyllandot, akkor a címvédő Larvikkal együtt „kettészakíthatja”a kvartettet.

Női BL, középdöntő, I. csoport, 1. forduló:

Itxako Navarra (spanyol)-Győri Audi ETO KC 26-28 (13-14)

gól: Alonso 8/5, Barbosa 7, Pena 5, Fernandez 3, Aguilar 2, Barno 1, illetve Görbicz 10/3, Löke 4, Amorim 3, Hornyák 3, Lekic 3, Radicevic 3, Vérten 2

Pénteken játszották: Midtjylland (dán)-Larvik (norvég) 22-26 (9-16)

A 2. forduló programja (február 12., vasárnap): Győri Audi ETO KC-Midtjylland 15:15 óra, Larvik-Itxako Navarra 16:45 óra.

A kvartettből az első két helyezett jut az elődöntőbe.

II. csoport:

Krim Ljubljana (szlovén)-Oltchim Valcea (román) 25-31(13-16)
Metz (francia)-Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 27-29 (14-15)

A 2. forduló programja (február 12. vasárnap) Oltchim Valcea-Metz 17 óra, Podgorica-Ljubljana 19 óra.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 19. 07:24, péntek | Sport

Bukaresti tenisztorna - Fucsovics legyőzte a második kiemeltet, és negyeddöntős

Fucsovics Márton bravúros győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe az 579 ezer euró összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tenisztornán.

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport

Párizs 2024 - Száz nappal a rajt előtt már 150 kvótája van Magyarországnak

Már százötven kvótája van a magyar csapatnak, mely összességében közel kétszáz fős lehet

2024. Április 16. 21:49, kedd | Sport

Csak századmásodpercekre az első helytől

Gender Tamás Junior 2024. 04. 10-13. között Franciaországban, Champions of the Future (RGMMC) bajnokság keretein belül, Val d\'Argenton-ban a Circuit de karting du Val d\'Argenton-on versenyzett.

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport