Hírek
2012. Június 24. 05:00, vasárnap |
Sport
Forrás: MTI Fotó: Földi Imre
Nyert a magyar női vízilabda-válogatott Kína ellen
A magyar női vízilabda-válogatott két góllal legyőzte a hozzá hasonlóan londoni olimpiai résztvevő kínai együttest szombati előkészületi mérkőzésen, Tatabányán.
Eredmény:
Magyarország-Kína 10-8 (1-2, 5-4, 3-2, 1-0)
-------------------------------------------
magyar góldobók: Szücs, Drávucz, Bujka 2-2, Czigány, Antal, Kisteleki, Keszthelyi 1-1
A pénteken Magyarországra érkezett világbajnoki ezüstérmes kínai válogatott és a januári Európa-bajnokságon bronzérmes magyar csapat szakvezetői annak ellenére összehozták a barátságos találkozót, hogy a két együttes a nyári ötkarikás játékokon ugyanabban a négyesben szerepel. A tatabányai tesztmérkőzésen, amelyre hatszázan voltak kíváncsiak, 6-6-ig fej-fej mellett haladt a két gárda, utána azonban 8-6-ra megugrottak Drávucz Ritáék, és végül is biztosan győztek. A siker elsősorban az emberelőnyök jó kihasználásának volt köszönhető, továbbá annak, hogy a magyar kapuban nagyon jól védett Bolonyai Flóra.
A mérkőzésen búcsúzott el hivatalosan is Soós Ildikó, a tatabányai születésű és ott is élő, több mint 150-szeres válogatott kapus, aki legutóbb a 2008-as pekingi olimpián szerepelt a nemzeti együttesben.
A keddig együtt készülő két válogatott hétfőn este újabb hivatalos mérkőzést játszik egymással a margitszigeti Hajós-uszodában, 19:30 órától.

Tóth Ildikó (9) és Huanhuan Ma küzd a labdáért.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 07:27, péntek | Sport
Európa-liga - A Rangerst is legyőzte, veretlen maradt a Ferencváros
A Ferencváros hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Glasgow Rangerst a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának csütörtöki hatodik fordulós mérkőzésén, így változatlanul veretlen és nyolcaddöntőbe jutást érő helyen áll.
2025. December 11. 06:56, csütörtök | Sport
Európa-liga - A Ferencváros nagy lépést tehet a nyolcaddöntő felé is
2025. December 11. 06:49, csütörtök | Sport
Női kézilabda-vb - Nem jutott a legjobb négy közé a magyar válogatott
2025. December 10. 07:10, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Szoboszlai góljával nyert a Liverpool
Szoboszlai Dominik tizenegyesgóljával a Liverpool 1-0-ra legyőzte idegenben az Internazionalét a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszában, a hatodik forduló keddi játéknapján.
