Hírek
2013. Január 03. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu
Nyolc motorral indul az új Skoda Octavia forgalmazása

Már nem titok, hogy milyen motorokat kap a Skoda Octavia új generációja.
Az első hivatalos információkat már korábban közzétette a Skoda az Octavia új nemzedékéről, a motorkínálat részletezésével viszont adós maradt. De csak mostanáig, végre minden kiderült az autóról.
A alap-benzinmotor 86 lóerős, 160 newtonméteres turbós 1,2-es lesz. Ugyanez a blokk 105 lóerős, 175 newtonméteres változatban is kapható lesz, az 1.4 TSI 140 lóerőt és 250 newtonmétert kínál. Nem hiányzik a kínálatból az 1,8-as turbómotor sem, ez 180 lóerő teljesítményt ad le, nyomatéka ugyancsak 250 newtonméter. A leggyengébb dízel a 90 lóerős, 160 newtonméteres 1,6-os. A motor 105 és 110 lóerős, 250 newtonméteres változatban is rendelhető, utóbbihoz takarékos GreenLine csomag kapcsolódik. Szerepel a választékban kétliteres dízel is 150 lóerővel és 320 newtonméterrel.
Váltóból öt- vagy hatfokozatú kézi, illetve hétfokozatú DSG választható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon
2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.