Városlista
2026. január 27, kedd - Angelika

Hírek

2021. Augusztus 23. 10:57, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Nyolcszázhatvan határsértő ellen intézkedtek a hétvégén

Nyolcszázhatvan határsértő ellen intézkedtek a hétvégén

Nyolcszázhatvan határsértő ellen intézkedtek a rendőrök és katonák péntektől vasárnapig - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 291, szombaton 249, vasárnap 319 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a katonák és rendőrök. Emellett elfogtak egy embert, aki ellen idegenrendészeti eljárás indult.

Az elmúlt héten az ország területén - az idei legtöbb - 2096 határsértőt tartóztattak fel és kísértek vissza. A megelőző héten - augusztus 9-étől 15-éig - a feltartóztatottak száma 1681 volt. A román, horvát és ukrán határszakaszon, illetve az ország belsejében 36 embert fogtak el a múlt héten, velük szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt 29 gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.

Címkék: határsértő, rendőr

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk

2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld

Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt

Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly