Hírek
2011. Július 07. 14:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Olcsóbbá válhatnak a vendéglátóhelyek
Az új vendéglátó-ipari rendelet idén július 1-jétől van érvényben. Hatására egységesek és korszerűbbek lettek az élelmiszerbiztonsági szabályok, és csökkentek a vállalkozások terhei is.
Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára szerint a módosítások célja, hogy az uniós, minimumelvárásoknál ne követeljenek többet. A kistermelőket segíti, hogy közvetlenül értékesíthetik termékeiket az éttermeknek.
Kevesebb lesz az adminisztráció, és egyszerűsödnek, olcsóbbak lesznek a működési feltételek a vendéglátóhelyeken. Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkára tájékoztató keretén belül elmondta, hogy a régi szabályok korszerűsítésére elsősorban a versenyképesség növelése érdekében volt szükség-számolt be róla a Gazdasági Rádió.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.

