Hírek
2018. Június 23. 05:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Optimális a Balaton vízállása
Jelenleg 125 centiméter, vagyis optimális a Balaton vízállása, a Sió zsilipje pedig május óta zárva van - mondta a Magyar Hírlapnak az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője.
Siklós Gabriella a lap pénteki számában emlékeztetett arra, hogy a tó szintjének 120 és 126 centiméter között kell lennie. A fő vízutánpótlás a Zala folyóból érkezik, jelenleg másodpercenként 11,5 köbméter. A párolgás a napokban 4,6 milliméter volt.
A Balaton óriási, csaknem hatszáz négyzetkilométeres vízfelület - a tó vízmennyisége 1,8 milliárd köbméter -, és szélsőséges esetben naponta akár hatmillió köbméter is elpárologhat belőle. A szakember összehasonlításképpen elmondta: a budapesti napi rekord vízfogyasztás kevéssel 1,3 millió köbméter fölött volt.
Siklós Gabriella beszélt arról is, hogy komoly modellszámítások előzik meg azt, hogy mikor nyitják ki a Sió zsilipjét, és az időjárás csak az egyik tényező.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
A Wizz Air rendszerei a hét közepén tervezett karbantartás miatt átmenetileg leállnak
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak
Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős
2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld
Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás
A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.
2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld
Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának
Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának

