Hírek
2022. Március 28. 07:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: facebook.com/OrbanViktor
Orbán: Magyarország úgy jár el, ahogy erkölcsileg kell
Magyarország pontosan úgy jár el az ukrajnai háborúval kapcsolatban, ahogy erkölcsileg kell - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára vasárnap feltöltött videójában.
A kormányfő Szentendrén vasárnap, a választókkal találkozva úgy fogalmazott, "azt mondja nekünk a baloldal vezére, Gyurcsány Ferenc, hogy mi egy pocsék nemzet vagyunk. Ha nem küldünk katonákat, nem küldünk fegyvereket, ha nem veszünk részt ebben a háborúban, akkor mi egy pocsék nemzet vagyunk."
Kijelentette: "nagyon világosan meg kell üzennünk, hogy mi egy nagyszerű nemzet vagyunk, és ebben a háborúban is nagyszerűen állunk helyt. Több mint 500 ezer bajban lévő embernek nyújtottunk és nyújtunk segítséget. Mi egy nagyszerű ország vagyunk, amely pontosan úgy jár el, ahogy erkölcsileg el kell járnia, de azt senki sem kérheti tőlünk, hogy vegyünk részt akár emberélet árán is egy olyan háborúban, amely nem a mi háborúnk."
Orbán Viktor kiemelte, hogy ez két másik nép háborúja.
"Értjük, hogy mi történik, látjuk a szenvedést, de mi nem tudunk úgy segíteni, hogy közben tönkretesszük saját magunkat, hogy odaküldjük a gyerekeinket egy olyan háborúba, amelyhez semmi közünk, és amin semmit sem nyerhetünk, de mindent elveszthetünk" - mondta a miniszterelnök.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

