Hírek
2019. Május 22. 13:00, szerda |
Belföld
Forrás: mszp.hu
Orbán nyakig benne van az osztrák kormányt elsöprő botrányban
Válaszokat vár az MSZP a miniszterelnöktől arra, hogyan ismerte meg az osztrák kormányválság kirobbanásában érintett Heinrich Pecinát.
Mikor állapodott meg vele a Népszabadság Mészáros Lőrincnek történő átjátszásáról? Azt is tudni akarják, Orbán mennyire mélyen keveredett bele az osztrák kormány lemondásához vezető botrányba - jelentette be Harangozó Tamás.
Orbán Viktor azt szeretné elhitetni, hogy a Strache-botrány Ausztria belügye. Mi azonban úgy gondoljuk, ha a magyar miniszterelnök neve felmerül a hatalommal való visszaélésről, nyílt korrupciós ajánlatokról és a szabad sajtó elleni támadásokról szóló megbeszélésen, az már magyar belügy is - jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján Harangozó Tamás. Az MSZP frakcióvezető-helyettese megállapította: Orbán nyakig benne van az egész osztrák kormányt elsöprő botrányban. A barátja ugyanis, az osztrák alkancellár abba bukott bele, hogy irigykedett a fideszes médiabirodalomra, amit Orbán hozott létre. Strache is szerette volna elhallgattatni a kritikus hangokat, saját médiát hozott volna létre úgy, hogy zsíros állami megbízásokat adott volna oroszoknak, akik ennek fejében összevásárolták volna a neki kiszemelt újságokat, tévécsatornákat. “Úgy akart egyeduralomra törni, ahogy Orbán Viktor tette. Ő akart legjobb osztrák tanítványa lenni, szélsőjobboldali pártja pedig az osztrák Fidesz” - vázolta fel a párhuzamosságokat Harangozó. Arra is felhívta a figyelmet, Strache a 2017-es ibizai videofelvételen közvetítőnek Heinrich Pecinát ajánlotta, nagy játékosnak nevezve őt, aki Orbánnak 15 éve vásárol fel Magyarországon médiát. Pecina volt az, aki megvette, bezáratta, majd átjátszotta a Népszabadságot Mészáros Lőrincnek. Orbán a Strache lemondásához vezető videofelvétel elkészülte után, titokban találkozott vele, amit előbb letagadott, majd elismert. A kormányzat sumákolását, hazudozását érthetőnek nevezte Harangozó, hiszen Pecina 22 hónap börtönbüntetést kapott hűtlen kezelésért és csalásért, ami csak azért lett felfüggesztett, mert bűntársaira vallott.
Mindezek ismeretében az MSZP a következő kérdésekre várja a miniszterelnök válaszait. Mikor, milyen körülmények között ismerte meg Orbán Viktor Pecinát? Ki hozta őket össze? Volt-e tudomása arról, amikor találkozott vele, hogy Pecinát gazdasági bűncselekmények miatt elítélték? Mikor állapodott meg Orbán Pecinával a magyar sajtó egy részének átjátszásáról? Miről tárgyalt Pecinával tavaly januárban, milyen további kétes üzletek kerülhettek szóba? Miről tárgyalt egy nappal később az osztrák szélsőjobboldali alkancellárral? Milyen szerepe van Orbánnak az osztrák kormányt maga alá temető botrányban?
- A magyar embereknek joguk van tudni, hogy a magyar miniszterelnök mikor, hogyan és milyen mélyen keveredett bele ebbe az ügybe, mert ez kőkemény magyar belügy - közölte az MSZP álláspontját Harangozó Tamás.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 21. 07:51, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége hazánkban építi fel az első gyárát a régióban
Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége Magyarországon építi fel első közép-európai gyárát, kétszáz új munkahelyet teremtve ezzel Dunavarsányban - jelentette be szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Budapesten.
2024. November 21. 07:49, csütörtök | Belföld
David Pressman bejelentette távozását
A liberális demokrácia védelmének fontosságáról tartott beszédet David Pressman budapesti amerikai nagykövet, akinek mandátuma január közepén jár le.
2024. November 20. 07:39, szerda | Belföld
Pintér Sándor: az elmúlt két évben több mint kilencven intézkedés segítette az egészségügy jobbítását
Az egészségügy jobbítását több mint kilencven intézkedés segítette az elmúlt két évben - mondta Pintér Sándor belügyminiszter a Magyar Kórházszövetség és a Medicina Fórum közös konferenciáján kedden Budapesten.
2024. November 19. 07:56, kedd | Belföld
Gyulay Zsolt: elsősorban elköteleződés, konszenzus kell az olimpiarendezéshez
Elsősorban el kellene köteleződni, társadalmi konszenzusnak kellene kialakulnia ahhoz, hogy Budapest, illetve Magyarország egyszer olimpiát rendezhessen