Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2025. Január 14. 07:21, kedd | Külföld
Forrás: MTI

Orosz védelmi tárca: Kijev dróntámadást kísérelt meg a Török Áramlat ellen

Orosz védelmi tárca: Kijev dróntámadást kísérelt meg a Török Áramlat ellen

Dróntámadást kísérelt meg Ukrajna a Török Áramlat gázvezeték egyik kompresszorállomása ellen Anapa közelében, hogy megszakítsa az Európába irányuló gázszállítást - közölte a hétfőn az orosz védelmi minisztérium.

"2025. január 11-én a kijevi rezsim az európai országokba irányuló gázszállítás megszakítása érdekében kilenc repülőgép típusú, pilóta nélküli repülőszerkezet felhasználásával támadást kísérelt meg a Gaj-Kodzor (Krasznodari terület) faluban lévő Russzkaja kompresszorállomás infrastruktúrája ellen, amely a Török Áramlat gázvezetéken biztosítja a gázellátást" - állt a Moszkvában kiadott tájékoztatásban.

A Török Áramlat két vezetékből áll: az egyik Oroszországból a Fekete-tengeren keresztül Törökországba, a második pedig Dél- és Délkelet-Európa országaiba és Magyarországra szállít gázt. A gázvezetéket 2020 januárjában helyezték üzembe, tervezett kapacitása eléri az évi 31,5 milliárd köbmétert. Az Északi Áramlat gázvezetékek felrobbantása után ez az egyetlen zavartalan útvonala az európai piac orosz üzemanyaggal való ellátásának.

Az orosz katonai tárca szerint az összes drónt lelőtték, az egyikük roncsai kisebb kárt okoztak a gázmérőállomás épületében és berendezéseiben. Személyi sérülés nem történt. A Gazprom gázipari vállalat munkatársai azonnal helyreállították a berendezéseket. A közlemény szerint a kompresszorállomás normál üzemmódban szivattyúzza a gázt.

Dmitrij Peszkov orosz elnöki sajtótitkár az orosz olajszektor ellen pénteken bevezetett amerikai szankciókra reagálva hétfőn újságíróknak azt hangoztatta, hogy büntetőintézkedésekkel lehetetlen "elvágni" az orosz energiaexport útvonalait. Azt mondta, hogy a Roszatom az állami vállalat felső vezetése ellen foganatosított amerikai intézkedések ellenére is folytatja nemzetközi tevékenységét.

Peszkov szerint Oroszország keresni fogja az energiaellátás alternatív útvonalait, hogy minimalizálja a szankciók hatását. Kijelentette: a Kreml arra számít, hogy az Egyesült Államok továbbra is "nem versenybeli eszközökkel próbálja meg aláásni az orosz vállalatok helyzetét", de az orosz hatóságok arra számítanak, hogy képesek lesznek ezt ellensúlyozni.

Kifejezte meggyőződését, hogy a szankciók "nem vezethetnek máshoz, mint a nemzetközi energiapiacok bizonyos mértékű destabilizációjához", beleértve az olajpiacokat is.

A kép csak illusztráció

Címkék: háború, Ukrajna

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld

Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén

Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.

2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld

Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát

Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.