Hírek
2019. Március 13. 12:03, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Összesen 27 milliós bírságot szabtak ki egy illegális fémtelepre
Több mint öt tonna fémhulladékot foglaltak le egy engedély nélkül működő telepen a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei Kecskemét közelében.
A pénzügyőrök engedély nélküli fémkereskedelmi tevékenység gyanúja miatt vizsgálták át egy magánszemély ingatlanját. Ott mintegy 30 köbméternyi fémkereskedelmi engedélyköteles anyagot, egyebek mellett szétbontott járművek karosszériáit, motoralkatrészeit, mosógépeket, hűtőszekrényeket, kábeleket és egyéb háztartási fémhulladékokat találtak – tájékoztatta a NAV Bács-Kiskun Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense szerdán az MTI-t.
Márkus Réka kifejtette: a tulajdonos szerint az 5520 kilogramm fémhulladékot ismeretlen személyektől vásárolta meg, nagyjából összesen 235 ezer forintért.
A fémhulladékot a NAV munkatársai lefoglalták. A bírság összege várhatóan meghaladja majd a 27 millió forintot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld
Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor
A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.
2026. Március 10. 16:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor a gazdaszervezetek és a fuvarozók képviselőivel egyeztetett
2026. Március 10. 13:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: ismét bekérették a magyar nagykövetet az ukrán külügyminisztériumba
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.

