Városlista
2025. december 10, szerda - Judit

Hírek

2016. Augusztus 30. 10:55, kedd | Belföld
Forrás: mti.hu, borítókép: ujnemzedek.hu

Ösztöndíjakat követelhet vissza az állam nem diplomázó hallgatóktól

Ösztöndíjakat követelhet vissza az állam nem diplomázó hallgatóktól

Ezer ösztöndíjastól követelheti vissza az állam a kifizetett pénzt, amennyiben a jellemzően mesterszakos hallgatók augusztus 31-ig nem szereznek oklevelet -

-mondta az Oktatási Hivatal elnökhelyettese az M1 aktuális csatorna műsorában kedden.

Aki kifut a határidőből, kérhet részletfizetést vagy ledolgozhatja a tartozását - közölte Stéger Csilla.
Ugyancsak lehetőség van halasztási kérelem benyújtására, például a nyelvvizsga hiányában vagy tartós betegség, esetleg szülés esetén - tette hozzá.
Mint elmondta: az első ösztöndíjakat 2012-ben ítélte oda az állam, jellemzően négy féléves mesterképzésben résztvevő hallgatóknak. A feltételek között szerepelt, hogy a képzési idő másfélszerese alatt oklevelet kell szerezni; ez az idő jár le most augusztus végén.
Országosan egyébként, mintegy 200 ezer diák részesült állami ösztöndíjban - mondta Stéger Csilla.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött

A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.

2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld

Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak

A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.

2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld

Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat

Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.