Hírek
2012. Április 30. 07:07, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Paks: lerakták a hulladékkezelő központ alapkövét
Hét település hulladékgazdálkodási, szemételhelyezési feladatainak ellátását szolgálja a Paks és térsége hulladékgazdálkodási rendszer.
Az Európai Unió támogatásával megvalósuló projekt mérföldkőhöz érkezett: a minap lerakták az alapkövet - számolt be róla a Tolnai Népújság.
Hosszú évek előkészítő munkája után elkezdődött a Paks térségi hulladékgazdálkodási rendszer hulladékkezelő központjának építési, kivitelezési szakasza. A beruházás megvalósításával Paks mellett hat környékbeli település, Bölcske, Madocsa, Gerjen, Nagydorog, Pusztahencse, Györköny hulladékelhelyezése válik hosszú távon megoldhatóvá.
A beruházás keretében korszerű hulladékudvar, komposztáló telep, új lerakó, valamint a kommunális és szelektív hulladék feldolgozására szolgáló csarnok épül. A beruházás az Európai Unió támogatásával, a Kohéziós Alap társfinanszírozásával valósul meg.
A projekt keretében nem csupán új hulladékgazdálkodási rendszer létrehozására, hanem korszerű szemlélet kialakítására is vállalkozott a hét település alkotta társulás, megfelelve az Európai Unió szigorú környezetvédelmi szabályozásának.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
