Városlista
2025. március 14, péntek - Matild

Hírek

2020. Június 23. 05:00, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Pedofilhálózatot számoltak fel Boszniában

Pedofilhálózatot számoltak fel Boszniában

A boszniai rendőrség elfogott hétfőn hét embert, akit gyermekpornográfiával gyanúsítanak - közölték a hatóságok.

A rendőrségi közlemény szerint a 30-65 év közötti elfogottak 12 és 14 év közötti gyerekeket vettek rá a közösségi médián keresztül arra, hogy készítsenek magukról pucér fotókat, majd küldjék el nekik azokat. Később pornográf képeket és videókat is küldtek a gyerekeknek, hogy lássák, milyen pózokban kellene fényképezkedniük.

A rendelkezésre álló adatok szerint több olyan üzenetet is találtak, amelyekben a gyanúsítottak találkozót beszéltek meg a gyerekekkel szexuális együttlét céljából. A bizalom elnyerése érdekében a gyanúsítottak pénzt, ruhát, lábbelit, édességet, kisállatot és más ajándékot ígértek a gyerekeknek, és meg is fenyegették őket arra az esetre, ha beszélnének az üzenetváltásról vagy a tervezett találkozóról.

A rendőrség szeptember óta dolgozott a pedofilhálózat lefülelésén, a férfiakat hét különböző településen fogták el hétfőn. A hatóságok mobiltelefonokat, számítógépeket, digitális tárolóeszközöket és más műszaki eszközöket is lefoglaltak, amelyeket a gyanú szerint a gyerekekkel való visszaélésre használhattak. Több helyen fegyvert és lőszert is találtak.

Címkék: bosznia, pedofil

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld

Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések

Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.

2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld

Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért

Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -

2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában

Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.

2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld

Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen

Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.