Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2012. Augusztus 31. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Plusz pénzt kapnak a háziorvosok, védőnők és fogorvosok?

Plusz pénzt kapnak a háziorvosok, védőnők és fogorvosok?

Jövőre folytatódnak az egészségügyben végrehajtott béremelések – jelentette ki Szócska Miklós a szombathelyi Markusovszky Kórházban.

Jövőre folytatódnak az egészségügyben végrehajtott béremelések – jelentette ki Szócska Miklós a szombathelyi Markusovszky Kórházban, ahol egy új CT-készüléket adott át. Az egészségügyért felelős államtitkár azt mondta, jövedelmek emelése üzenet a nehéz helyzetben lévő egészségügyi dolgozók számára.

Közben a MedicalOnline egészségügyi portál értesülése szerint már novembertől több pénzt kaphatnak az alapellátásban dolgozók, egy praxis átlagosan havi 70-80 ezer forint többletbevételhez juthat. Úgy tudni, Szócska Miklós egészségügyi miniszter ma tesz bejelentést erről. A portál úgy tudja, hogy a tegnapi kormányülésen jóváhagyták az Emberi Erőforrások Minisztériumának azt az elképzelését, amely szerint az év utolsó két hónapjában már emelt összegű finanszírozást kapjanak a felnőtt- és gyermek-háziorvosok, a védőnők és a területi ellátási kötelezettségű fogorvosi praxisok is. Úgy tudni, 14 százalékkal emelkedik az alapellátásban dolgozók úgynevezett kártyapénze.

A MedicalOnline értesülése szerint a kormány mostani döntése egy közel tíz éve húzódó problémát orvosol,ugyanis 2003 óta egyetlen kabinet sem emelte az alapellátók kártyapénzét. Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár a „kártyapénzre” havonta közel 3,5 milliárd forintot fizet ki a szolgáltatóknak. A 14 százalékos emeléshez havonta mintegy 485,6 millió forint szükséges, amelynek eredményeként az 1 pontra jutó forintérték megközelítheti a 185-186 forintot. Az emelés alapján egy praxis átlagosan havi 70-80 ezer forint többletbevételben részesülhet.A döntés fedezete idén közel egy milliárd forintot igényel, jövőre 5 milliárd 800 millió forinttal nő majd az alapellátási kassza összege.

A védőnői szolgáltatók a kormány döntése nyomán havonta 25 ezer forinttal több bevételre számíthatnak. Ez idén 257 millió, jövőre pedig 1,5 milliárd plusz költséget jelent majd a büdzsé számára.

A területi ellátási kötelezettséggel rendelkező fogászati praxisok bevétele is emelkedhet novembertől, jelenleg egy átlagos fogászati praxist üzemeltető orvosnak mintegy 600 ezer forintnyi finanszírozásból kell biztosítania a fogorvos és az asszisztens bére mellett a működési kiadásokat, így az ellátás nyújtásához szükséges fogászati anyagok költségeit is. Az emelés alapján az alapellátást nyújtó fogászati szolgáltatók díjazása havonta átlagosan közel 30 ezer forinttal, míg a szakellátások finanszírozása 5-10 ezer forinttal emelkedne. Emelkedik a fogorvosi praxisok ügyeleti finanszírozása is, a fix összegű díjak is 14 százalékkal emelkednek novembertől.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon