Hírek
2024. December 19. 08:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Porsche Hungaria: jól teljesített az idén a magyarországi autópiac
Az európai átlagot meghaladóan teljesít az idén a magyarországi autópiac, a bővülés az év végéig két számjegyű is lehet; Wachtler Tamás, a Volkswagen konszern márkáit importáló Porsche Hungaria (PH) ügyvezető igazgatója szerint ebben nagy szerepe van annak, hogy több év után visszatértek a piacra a privát vevők.
Az ügyvezető igazgató szerdán Budapesten sajtótájékoztatón kifejtette: a koronavírus-járvány alatt kialakult problémák az ellátási láncban mostanra megoldódtak, az autókereskedelemben ismét kínálati piac van.
Európa autópiaca az idén stagnált, Magyarországon ugyanakkor a 2021 óta tartó csökkenés pozitívba fordult, már a január-októberi adatok is 8,4 százalékos növekedésről tanúskodnak, és az év végig az arány tovább javulhat. Várhatóan mintegy 150 ezer eladott járművel zárja az évet az új autók piaca Magyarországon, ebből 125 ezer személyautó.
Wachtler Tamás rámutatott: ez arra utal, hogy a privát vevők visszatértek a piacra, akiket a kamatok csökkenése mozdított meg.
Kitért arra, hogy a Magyarországon regisztrált új autóknak ma már a 60 százaléka SUV-modell, a sport szabadidő-autó kategória aránya még mindig növekszik. Nő az elektromos járművek népszerűsége is, arányuk a teljes értékesítésben már meghaladja a 7 százalékot a tavalyi 5 százalék után.
Wachtler Tamás beszámolt arról, hogy a PH piaci részaránya Magyarországon az idén eléri a 20,6 százalékot, 28 150 jármű regisztrációjával piacvezető belföldi importőr. Az ügyvezető szerint ez nagyban annak köszönhető, hogy a konszernhez tartozó márkák - az Audi, a CUPRA, a SEAT, a Skoda és a Volkswagen, valamint a VW haszonjárművek - az idén 17 megújult modellel, 9 új, valamint 8 teljesen új modell jelentek meg a piacon.
Az ügyvezető az idei év eseményei között kiemelte, hogy Győrben megkezdődött a CUPRA Terramar modelljének magyarországi gyártása.
A PH használtautó-üzletága, a Das WeltAuto 28 tagú országos hálózata 2024-ben 6500 járművet értékesített, 10 százalékkal haladva meg az előző évit.
A társaság elektromosautó-töltő rendszereket forgalmazó üzletága, a MOON márka 3 millió euró (mintegy 1,2 milliárd forint) forgalmat generált az idén. A budaörsi telephely 2025-től e-autó-központként működik.
Brigitte Auernigg ügyvezető igazgató tájékoztatása szerint a Porsche Hungaria Kereskedelmi Kft. bevétele az idén 14 százalékkal bővül, 2024-ben eléri a 619 milliárd forintot a 2023. évi 539 milliárd forint után.
Az értékesítés nettó árbevétele az Elektronikus beszámoló portál adatai szerint 2022-ben még 421 milliárd forint volt. Az adózott eredmény tavaly 15,7 milliárd forintot, tavalyelőtt 2,9 milliárd forintot ért el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
