Hírek
2021. Július 03. 16:03, szombat |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Postán rendelt drogot Kínából
Befejezték a nyomozást a rendőrök azzal a szegedi férfival szemben, aki postai úton rendelt bika fantázianevű új pszichoaktív anyagot.
A Nemzeti Adó-és Vámhivatal Repülőtéri Igazgatósága 2020. június 4-én tett feljelentést, miszerint a 29 éves férfinak a nevére és címére Kínából egy gyanúsnak vélt csomag érkezett. A doboz átvizsgálásakor a pénzügyőrök, mintegy 30 gramm tömegű piros és sárga masszaszerű anyagot találtak. A nyomozás során a vegyész szakértő megállapította, hogy a massza új pszichoaktív anyagot tartalmazott, amelynek hatóanyag tartalma, meghaladta a csekély mennyiség felső határát – közölte a rendőrség.
A férfit a nyomozók új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki.
Az eljárás iratait a rendőrök a napokban vádemelési javaslattal megküldték az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 29. 15:21, péntek | Belföld
Magyar Péter: 16,4 milliárd euró felszabadításáról állapodtunk meg
Az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtunk meg - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben pénteken.
2026. Május 29. 13:00, péntek | Belföld
Sulyok Tamás aláírta a a Magyarország Nemzetközi Büntetőbíróságból történő kilépése visszavonásáról szóló törvényt
2026. Május 29. 11:00, péntek | Belföld
Kátai-Németh Vilmos: át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert
Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert - jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.
