Hírek
2022. Szeptember 02. 11:07, péntek |
Belföld
Forrás: Hirbalaton.hu
Rekord sokan hajóztak idén a Balatonon
A menetrendi, a sétahajók, a bulihajók pedig különösen nagy forgalmat produkáltak a szezonban.
1 millió 800 ezernél többen vették igénybe a Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) járatait a 176. hajózási főszezonban. Mind a személyhajók, mind a sétahajók, mind a kompok látogatottsága emelkedett az tavalyihoz képest,
a legnagyobb emelkedést, 76%-os növekedést a bulihajók mutatták idén.
A séta- és programhajókat együttesen 160 ezren használták a szezon végéig, ami 20%-os növekedést jelent. Ebből a bulihajókon 22 ezren, a Varázshajókon 8500-an szórakoztak.
A személyhajókon eddig több mint 640 ezren utaztak, 60 ezerrel többen mint tavaly, ami 10%-os emelkedést jelent. A menetrendi hajók 475 ezer főnél nagyobb utasforgalmat bonyolítottak le. A legnépszerűbb a Siófok-Balatonfüred-Tihany és Fonyód-Badacsony útvonal volt.
A legsűrűbb nap augusztus 13. volt, amikor 20 ezerenél több utast szállítottak a hajók, kompok. A kompok 1 185 ezer utast, 365 ezer járművet és 95 ezer kerékpárt szállítottak összesen a szezon végéig.
Forrás: hirbalaton.hu
Fotó: MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld
Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon
Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.
2026. Május 26. 07:33, kedd | Belföld
Magyar Péter: egy-két héten belül benyújthatjuk a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
