Hírek
2018. December 06. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Rekordösszegért kelt el egy karkötő a BÁV karácsonyi aukcióján
Rekordösszegért, 28,8 millió forintért kelt egy 21 karátnyi brillel ékített art deco karkötő kedden a BÁV Karácsonyi árverésén.
A BÁV MTI-hez szerdán eljutatott közleménye szerint a Magyarországon legdrágábban elárverezett ékszer rekordját 14 évig egy masni alakú Cartier-melltű tartotta, amelyet csaknem 12 millió forintért adott el az aukciósház egy 2004-es árverésén. Azóta több ékszer is megközelítette a 10 millió forintos eladási árat, de a rekordot csak 2018 májusában sikerült megdönteni egy 16,8 millió forintért értékesített brillnyakékkel, valamint egy 15,6 millió forintos brillgyűrűvel.
Mint írják, a befektetési ékszereknek is nevezett nagy karátos ékszerek iránti kereslet növekedését mutatja, hogy a mostani karácsonyi árverésen már négy darabot is értékesítettek jóval 10 millió forint felett.
A közlemény szerint az első világháború nélkülözései után divatba jött, geometrikus formákat használó, a lehető legtöbb gyémánttal ékített, csipkefinomságú art deco ékszerek ma is az elegancia szimbólumának számítanak. A most árverésre került art deco karkötőbe 315 különböző nagyságú, több mint 15 karátnyi brill mellett hét nagyobb drágakövet is belefoglaltak.
Az összesen 21 karátnyi gyémántot tartalmazó, rendkívül finom kidolgozású ékszer az aukció utolsó tételeként 5,5 millió forintos kikiáltási árról indult, majd a BÁV árverések történetének leghosszabb licitharcát követően rekordárat, 28,8 millió forintot fizetett érte új tulajdonosa.
Az aukció anyagában további nagy értékű art deco ékszerek is szerepeltek. Köztük egy, egyenként 3,2 karátos brillel ékített fülbevalópár, amely 10,8 millió forintért kelt el, valamint egy 140 kisebb-nagyobb brillel és egy kétkarátos smaragddal ékített melltű, amelyért 4,5 millió forintot fizettek.
A decemberi ékszerkollekciót a nagy karátszámú befektetési gyémántékszerek uralták, amelyek közül a nagy brilles gyűrűk emelkedtek ki. Az árverés egyik szenzációja az utóbbi évtizedek legnagyobb, 5,7 karátos brillel díszített szolitergyűrűje volt, amely 8 millió forintról indult, majd csaknem kétszeres áron, 15,6 millió forintért lelt új tulajdonosra.
Hasonlóan jól szerepelt egy 4,22 karátos brillgyűrű, amely 11,4 millió forintért kelt el. A legtöbben egy vékony anker láncon függő, 3,6 karátos briliánssal ékített nyakékre licitáltak, amely végül 7,8 millió forintért talált gazdára.
Az aukció nemzetközi figyelemre is számot tartó darabja a királyok ékszerészének is nevezett osztrák ötvösmester, Ernst Paltscho art deco melltűje volt. Az ékszert 86 régi csiszolású, összesen 2,5 karátnyi briliánst keretezi, középen pedig jellegzetes, kék zománc alapon csiszolt, faragott hegyikristály és karneol virágok láthatóak, amelyeket apró gyémántok koronáznak meg. A kivételes darab 1,9 millió forintért került új gyűjteménybe - olvasható a közleményben.
Fotó: bav.hu
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 21. 07:51, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége hazánkban építi fel az első gyárát a régióban
Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége Magyarországon építi fel első közép-európai gyárát, kétszáz új munkahelyet teremtve ezzel Dunavarsányban - jelentette be szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Budapesten.
2024. November 21. 07:49, csütörtök | Belföld
David Pressman bejelentette távozását
A liberális demokrácia védelmének fontosságáról tartott beszédet David Pressman budapesti amerikai nagykövet, akinek mandátuma január közepén jár le.
2024. November 20. 07:39, szerda | Belföld
Pintér Sándor: az elmúlt két évben több mint kilencven intézkedés segítette az egészségügy jobbítását
Az egészségügy jobbítását több mint kilencven intézkedés segítette az elmúlt két évben - mondta Pintér Sándor belügyminiszter a Magyar Kórházszövetség és a Medicina Fórum közös konferenciáján kedden Budapesten.
2024. November 19. 07:56, kedd | Belföld
Gyulay Zsolt: elsősorban elköteleződés, konszenzus kell az olimpiarendezéshez
Elsősorban el kellene köteleződni, társadalmi konszenzusnak kellene kialakulnia ahhoz, hogy Budapest, illetve Magyarország egyszer olimpiát rendezhessen